Od żałoby do akceptacji – proces towarzyszenia dziecku z niepełnosprawnością

Podczas tego wyjątkowego szkolenia, dedykowanego rodzicom i opiekunom osób z niepełnosprawnością, z uwagą pochylam się nad uzmysłowieniem moim Odbiorcom Drogi, jaką przechodzą towarzysząc swym dzieciom. Omawiamy etapy, od diagnozy, po moment konstruktywnej akceptacji, które przeżywa KAŻDY taki rodzic,  pochylając się, po kolei, nad każdym z nim.

 Wspólnie odnajdujemy sposoby na poradzenie sobie z lękami, emocjami i tysiącami pytań, które zazwyczaj kołaczą w naszych głowach, wobec tak trudnego wyzwania, jakie stało się naszym udziałem.   

Dzięki temu szkoleniu rodzice i opiekunowie dostrzegają, że nie są osamotnieni w tym, w jaki sposób przeżywają swoje wyjątkowe rodzicielstwo. Dowiadują się też, co już za nimi, a co przed nimi i jak można się, w miarę możliwości przygotować na kolejne etapy tej drogi.

Podczas tego szkolenia bazuję na swoich wieloletnich doświadczeniach oraz zmaganiach innych rodziców dzieci z niepełnosprawnością.

Wszystko to  ma na celu stworzenie jak najpiękniejszej relacji ze swoim dzieckiem, tu i teraz, takim, jakie jest, aż po mądrą akceptację jego samego oraz siebie z tym, w jaki sposób towarzyszę swojemu dziecku. Bez porównywania się z innymi rodzicami niepełnosprawnych dzieci.

Zapraszam i zapewniam o wspierającej i pełnej ciepła atmosferze.

Zapytaj o szkolenie