Rodzic-terapeuta. Jak wpleść terapię w warunki codzienności domowej

Podczas tego szkolenia ukażę Ci jak wielką moc mają zwykłe czynności domowe w procesie terapii dziecka z autyzmem. Dotkniesz i poznasz znaczenie pomocy terapeutycznych, które będziesz mógł zrobić sam, lub z dzieckiem w domu. Być może niejedną taką pomoc już widziałeś/aś, ale czy wiesz jaką funkcję terapeutyczną wnosi ona w rozwój Twojego dziecka?

Pochylimy się nad budowaniem relacji z dzieckiem, opartej na szacunku i dostrzeganiu zasobów, które kryją się w każdym dziecku, nawet tym najbardziej zaburzonym rozwojowo!

Poznamy funkcje terapeutyczne zabawy.

Jako terapeutka metodą kinezjologii edukacyjnej pomogę Ci odnaleźć głębokie znaczenie ruchu na wielopłaszczyznowy rozwój Twojego dziecka (również mowy, czy umiejętności pisania)  Na nowo odkryjesz wachlarz możliwości terapeutycznych, które kryją się na zwykłym placu zabaw.

Jeśli chcesz poznać zasady usamodzielniania swojego dziecka, np:, jak nauczyć czynności samoobsługowych (ubierania spodni, majtek, zapinania guzików, sznurowania butów, itp.) to na pewno i ten ważny element domowej terapii dziecka poruszymy.

Warsztat będzie też zawierał elementy terapii ręki wraz z ćwiczeniami, które Twoje dziecko  wykona podczas prac domowych.

W tym czasie odbudujesz swoją moc sprawczą, jako rodzic, a nie jako terapeuta. Pomogę Ci dostrzec, że nie trzeba silić się na wymyślne zajęcia edukacyjne, by mieć poczucie spokoju, że dbasz o rozwój swego dziecka!

Zapytaj o szkolenie